Wydarzenia/Imprezy

LEKCJA W KINIE

4 listopada 2011r. 200 uczniów naszego gimnazjum uczestniczyło w nietypowej lekcji, która odbyła się w sali widowiskowej MOK. "Lekcja w kinie"  to ciekawy projekt realizowany w ramach edukacji medialnej. Został on przygotowany przez profesjonalistów z dziedziny filmoznawstwa oraz krytyki filmowej. W czasie lekcji, której temat brzmiał "Język filmu", uczniowie dowiedzieli się między innymi, w jaki sposób twórcy filmowi sterują naszymi emocjami. Przekonali się, jaką siłę w grze z widzem stanowi sprytne użycie koloru.

W czasie trwania zajęć uczniowie wielokrotnie mieli okazję sprawdzić zdobytą wiedzę, odpowiadając na pytania prowadzącego. Okazało się, że w naszej szkole uczy się bardzo pojętna młodzież, która bez problemu rozpoznawała różne typy planów filmowych oraz rodzaje kadrów. Podsumowaniem lekcji był oryginalny seans filmowy złożony z sześciu obrazów krótkometrażowych. Były wśród nich animacje polskich twórców nagrodzone w kraju i za granicą.
"Lekcje w kinie" stanowią dobrą podstawę do kształcenia u młodzieży wiedzy i nawyków umożliwiających krytyczny odbiór i interpretację dzieła filmowego.

• Gimnazjum Nr 5 w Głogowie im. Polskich Olimpijczyków
    ul. Gwiaździsta 2