Wydarzenia/Imprezy

LEKCJA W KINIE

4 listopada 2011r. 200 uczniów naszego gimnazjum uczestniczyło w nietypowej lekcji, która odbyła się w sali widowiskowej MOK. "Lekcja w kinie"  to ciekawy projekt realizowany w ramach edukacji medialnej. Został on przygotowany przez profesjonalistów z dziedziny filmoznawstwa oraz krytyki filmowej. W czasie lekcji, której temat brzmiał "Język filmu", uczniowie dowiedzieli się między innymi, w jaki sposób twórcy filmowi sterują naszymi emocjami. Przekonali się, jaką siłę w grze z widzem stanowi sprytne użycie koloru.
 
 
W czasie trwania zajęć uczniowie wielokrotnie mieli okazję sprawdzić zdobytą wiedzę, odpowiadając na pytania prowadzącego. Okazało się, że w naszej szkole uczy się bardzo pojętna młodzież, która bez problemu rozpoznawała różne typy planów filmowych oraz rodzaje kadrów. Podsumowaniem lekcji był oryginalny seans filmowy złożony z sześciu obrazów krótkometrażowych. Były wśród nich animacje polskich twórców nagrodzone w kraju i za granicą.
"Lekcje w kinie" stanowią dobrą podstawę do kształcenia u młodzieży wiedzy i nawyków umożliwiających krytyczny odbiór i interpretację dzieła filmowego. 


 

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum Nr 5 w Głogowie im. Polskich Olimpijczyków
  ul. Gwiaździsta 2
  67-200 Głogów
 • 76 7265625
  76 7265626

  Należy tonowo wybrać numer wewnętrzny:
  31-Sekretariat
  32-Dyrektor
  33-Kierownik gospodarczy
  34-Pielęgniarka
  35-Księgowość
  36-Sala gimnastyczna - nauczyciele W-F
  37-Wicedyrektorzy
  39 / 44 Pedagog
  40-Intendent
  42-Biblioteka
  43-Pokój nauczycielski
  45-Konserwator
  46-Kuchnia

Galeria zdjęć